5% ÁLLANDÓ hírlevél kedvezmény regisztrált klubtagként, minden kedvezményen felül, akciós termékekre is.
„Nagyon csendes ember vagyok“ – mesél magáról Su Vössing. A receptek kifejlesztéséhez a szakácsnak nyugalomra van szüksége. Ilyenkor az ablaknál áll, vagy a kandallónál ül, és kigondol egy ételt.
„Gondolkodok, cetliket írok, és sok mindenről intuitív módon döntök.” A recepthez azután a spontán döntéseket precíz feljegyzésekben kell rögzíteni. A hozzávalókat pontos súllyal, mennyiséggel kell megadni. Olyan pontatlan egységek, mint teás- vagy evőkanál nincsenek. Ez is garantálja, hogy később a recept alapján sikeresen el lehessen készíteni az ételt.
Még mielőtt egyetlen ételt is létrehoztak volna, Su és Bui Vössing először a könyv szerkezetében egyeztek meg. Az alapvető színekben, a tipográfiában, abban, hogy a szöveg sorkizárt vagy szabadsoros legyen. Csak ezután kezdődött a receptek kifejlesztése és elkészítése. „A kész könyvszerkezetbe dolgozunk, egyenletes és kiegyensúlyozott egységet teremtünk, mint egy jó étkezésnél“– így Bui Vössing. „Általában a szakácskönyvek szövegei - folytatja a fotós - tárgyilagosak, listák és utasítások együttese. Csináld ezt, vegyél azt, most csináld amazt”. Egyedi képi világ kell ahhoz, hogy megteremtse a hangulatot és megnyerje az olvasót. Ez az impulzus készteti majd arra, hogy az ételt ő is el akarja készíteni.
A recept leírását követően Bui Vössing kiválaszt egy tányért, és a konyhába viszi, hogy megálmodja a teljes kompozíciót. A hozzávalók, amelyek részben már előkészítés alatt állnak vajon illenek színben és formailag a kezében tartott porcelánhoz? Milyen legyen a háttér? Égetett fa? Egy rücskös bőr, vagy egy régi Le Corbusier-heverő fekete szőrméje? Milyen legyen az evőeszköz, a szalvéta, legyen alátéttányér vagy sem? A dekoráció az ételre utaljon, vagy legyenek inkább virágok a saját kertjéből? Minden kiegészítőnek külön személyiségnek kell lennie. Gyorsan eltelik több mint egy óra, mielőtt a fotózásra kerül a sor.
Az ételeket Su Vössing melegen, mondhatni felszolgálásra készen rendezi el a tányéron. Míg ő a csipesszel elhelyezi az utolsó dekorációs elemet, addig Bui Vössing a monitoron ellenőrzi az összképet. Minél pontosabban dolgozik, annál finomabb az átmenet az élesből az életlenbe, magyarázza Bui Vössing. „Most minden tökéletes, ínycsiklandó, csak a fotózásra vár.” Megvan a pillanat, amely inspirálólag hat majd a könyvet kezében tartó, főzéshez kedvet kapó olvasó számára.
A német nyelvű szakácskönyv (Das Kochbuch) áttektintése
Su Vössing a szakács szakképzést Warburg városában végezte. 20-as évei elején Párizsba ment, és olyan mesterszakácsokkal dolgozott együtt, mint Jean-Michel Bouvier és Alain Senderens. A bonni „Le Maron“ főszakácsi pozíciójában tevékenykedve 27 évesen Németország legfiatalabb szakácsaként egy Michelin-csillagot kapott. További állomások voltak a kölni „La Société“ és a „Café Europe“ Key West-ben, majd Floridában. 1997-től 2005-ig Su Vössing tévés szakácsként a Vox csatorna „Kochduell“ című műsorában működött közre. Rendszeresen látható a QVC értékesítési tévécsatornán termékszakértőként. 2009-ben férjével, Bui Vössinggel együtt megalapította a Su Vössing GmbH-t, amely szakácskönyvekre, főzőiskolára, ételfotózásra és rendezvényekre szakosodott. 2013 óta Su és Bui Vössing Stolberg óvárosában Aachenben élnek és alkotnak.
Partnereink közvetlenül a származási helyről importálják fűszereinket - közvetítők nélkül -, így biztosan tudjuk, honnan származnak kerülőutak, vagy kompromisszumok nélkül.
Kiskereskedőként, nagykereskedőként vagy viszonteladóként Ön dönthet az üzletében forgalmazni kívánt Pödör Prémium termékek választékáról és mennyiségéről, de együttműködhet kizárólag PICK UP partnerként is.
Ez a weboldal a felhasználói élmény fokozása érdekében sütiket (cookie) használ. Az használatával hozzájárul az adatok elemzéséhez, használatához.